TICHÝ ODPADNÍ SYSTÉM MASTER3PLUS

PROZKOUMAT

ŠPIČKOVÝ ÚTLUMOVÝ ODPADNÍ SYSTÉM

Tichý odpadní systém Pipelife Master3Plus je navržen pro rychlou, jednoduchou a bezchybnou instalací. Náš systém se může pochlubit špičkovou zvukovou izolací, díky vysoce kvalitním surovinám a odhlučněné konstrukci. Hladký vnitřní povrch trubek a hydraulicky optimalizované tvarovky zlepšují průtok vody, zatímco akustické objímky pohlcující vibrace a minimalizují zvuk přenášený konstrukcí. Rozsáhlý sortiment hrdlových trubek a tvarovek vám pomůže realizovat projekty rychle a s minimem odpadu. Speciálně navržené profily těsnění zefektivňují montáž, zatímco značky hloubky zasunutí a výztužná žebra napomáhají správnému vyrovnání spojů.

Naše vysoce tuhé trubky odolné proti nárazu jsou vyrobeny s životností delší než 50 let. Široký sortiment trubek a tvarovek včetně příslušenství zaručuje pokrytí potřeb pro každou instalaci a splňuje nové standardy kvality pro každý projekt. Nezávislý Fraunhoferův institut v Německu certifikoval Master3Plus jako jeden z nejtišších systémů v Evropě. Naše špičková zvuková izolace omezuje hlučnost odpadu pod 10 dB a zlepšuje tak akustiku a kvalitu bydlení ve vaší budově. Všechny komponenty systému Master3Plus splňují nejvyšší standardy kvality pro udržitelnou výstavbu.

OBLASTI POUŽITÍ

 • pro všechny typy budov
 • instalaci v základech budov pro připojení na kanalizaci (≥ 75 DN/OD)
 • ventilační systémy
 • instalace v souladu s normou EN 1451-1

 

 

Overview of Master3Plus products standing together

Konstrukce trubek nové generace

Trubky vyrobeny ze tří pečlivě sladěných vrstev, které jsou navržené tak, aby dosahovaly špičkových specifických vlastností.

Tvarovky jsou vyrobeny jako jednovrstvé z minerálního polypropylenu (PP-MV). Jsou navrženy tak, aby snižovaly vznik turbulentního proudění a zajišťovaly vyšší průtok – tudíž možnost připojení připojovacích potrubí na stoupačku. Zvětšená tloušťka stěny napomáhá útlumu hluku při proudění odpadních vod.

Speciality pro vysokopodlažní budovy

Pro vysokopodlažní budovy je určena speciální ventilační odbočka, která zaručuje vynikající odvětrání/přisávání vzduchu a napojení horizontálních přípojek na každém podlaží a tím omezuje kolísání tlaku v systému. Toto řešení eliminuje nutnost instalace paralelní stoupačky pro přivzdušnění.

Jedno z nejproblematičtějších míst pro vznik hluku je zalomení systému z vertikálního směru do směru horizontálního. Je většinou je to na pozici paty stoupačkového systému. Zde doporučujeme instalaci útlumového patního kolena.

 

Závěsová a upevňovací technika

V rámci příslušenství pro systém Master3Plus nabízí Pipelife Czech s.r.o. speciální útlumové objímky, které rovněž mají podstatný vliv na útlumové vlastnosti tichého odpadního systému. Jedná se o objímky jednoduché, volné a dvojité pro průměry 110, 125 a 160 mm.

Odvětrávací hlavice

Nedílnou součástí odpadního systému je jeho odvětrání, které je vedeno nad střechu objektu.

Nabízíme odvětrávací hlavice pro průměry 50 a vyšší. Hlavice pro průměry 110 a 125 jsou k dispozici v různých délkách trubky, jak pod, tak nad těsnící manžetou, aby vyhovovaly různým typům střech, včetně zelených střech.

Hlavice jsou odolné vůči UV záření.

 

Standardní aplikace

Tichý odpadní systém Master3Plus odolný vůči teplé vodě se používá především pro odvod splaškových, šedých i dešťových vod pro domácí i průmyslové aplikace. Uvnitř budov lze Master3Plus použít jako:

 • Jednoduché i větvené připojovací potrubí
 • Stoupačky
 • Svodné potrubí
 • Větrací potrubí
 • Vnitřní dešťové potrubí s výškou vodního sloupce až 5 m

Speciální aplikace

Díky nadstandardním vlastnostem lze systém použít například v rámci:

 • zařízení na odstraňování prachu (centrální vysavače);
 • pro vypouštění chemicky agresivní odpadní vody v rozmezí pH ~ 2 (kyselé) až pH ~ 12 (alkalické)

Ten rozdíl uslyšíte

Systém Master3Plus je vyroben tak, aby splňoval požadavky dnešní výstavby a bydlení z hlediska kvality, zvukové izolace, snadné instalace a životnosti. Tři funkční vrstvy trubek, prvotřídní suroviny a promyšlený design výrobku přinášejí hmatatelné výhody pro projektanty, investory, montážní firmy i obyvatele.

VYSOKÁ KRUHOVÁ A PODÉLNÁ TUHOST

VYNIKAJÍCÍ ZVUKOVÁ IZOLACE

HLUČNOST ODPADU POD 10 dB

MINIMÁLNÍ ÚDRŽBA

ŽIVOTNOST DELŠÍ NEŽ 50 LET

EAN KÓD PRO RYCHLOU SPRÁVU ZÁSOB

BIM MEETS MASTER 3+

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Facilisis mauris sit amet massa vitae tortor. Elit at imperdiet dui accumsan sit amet nulla facilisi. Risus sed vulputate odio ut enim blandit. Nunc aliquet bibendum enim facilisis gravida neque convallis a. Venenatis tellus in metus vulputate eu scelerisque. Netus et malesuada fames ac turpis. Lobortis feugiat vivamus at augue. Ut porttitor leo a diam sollicitudin tempor id eu nisl. 

NAVRHNĚTE SYSTÉM MASTER3PLUS PRO VÁŠ PROJEKT

BIM KNIHOVNA PRO MASTER3PLUS

Pro váš projekt vám nabízíme kompletní službu návrhu systému. Pokud dáváte přednost vlastnímu navrhování sestav, stáhněte si naši knihovnu Master3Plus a využijte BIM k optimalizaci svého projektu.

Ke stažení

Vytvářejte udržitelnou hodnotu

Časté otázky

Vy, kteří pracujete s návrhem potrubních systémů, nebo jako dodavatel, máte pravděpodobně nějaké dotazy ohledně našich produktů a způsobu jejich použití. Pod tímto nadpisem jsme shromáždili řadu často kladených otázek, které obvykle dostáváme od našich zákazníků a partnerů.