Tichý odpadní systém MASTER3PLUS

Vysoce útlumový odpadní systém

Zajistěte lepší celkovou kvalitu života a zvyšte hodnotu nemovitosti tím, že odstraníte obtěžování hlukem ze sousedních místností nebo bytů pomocí špičkového tichého odpadního systému.

Master3Plus, náš prémiový polypropylenový (PP) odpadní systém, účinně snižuje hluk šířený vzduchem i stavební konstrukcí. Byl testován Fraunhoferovým institutem v Německu a výsledky testování ukazují, že Master3Plus je jedním z nejtišších odpadních systémů dostupných na evropském trhu.

Materiál

Trubka: PP-CO/PP-MV/PP-CO

Tvarovka: PP-CO-MV

Těsnění: EPDM

Průměry

32 do 160 mm

Délky

DN/OD 32-50: 0.15, 0.25, 0.50, 1.0, 1.5, 2.0 m

DN/OD 75-160: 0.15, 0.25, 0.50, 1.0, 1.5, 2.0, 2.65 m

Konstrukce trubek systému MASTER3PLUS nové generace

Trubky vyrobeny ze tří pečlivě sladěných vrstev, které jsou navržené tak, aby dosahovaly špičkových specifických vlastností.

Tvarovky jsou vyrobeny jako jednovrstvé z minerálního polypropylenu (PP-MV). Jsou navrženy tak, aby snižovaly vznik turbulentního proudění a zajišťovaly vyšší průtok – tudíž možnost připojení připojovacích potrubí na stoupačku. Zvětšená tloušťka stěny napomáhá útlumu hluku při proudění odpadních vod.

Sortiment

Systém pokrývá veškeré běžné průměry pro instalace vnitřních odpadních systémů to znamená od průměru 32 mm až do průměru 160 mm. V sortimentu nechybí i dim 90 mm, která se víc a víc se používá na českém s ohledem na úsporu místa při instalaci odpadních stoupaček v šachtách. Trubky v délkách od 150 milimetrů až po délky 2,65 m, se kterými se dá jednoduše řešit odpadní systém pro konstrukční výšku jednoho podlaží. Sortiment tvarovek obsahuje nejen běžné typy, jako jsou kolena, jednoduché odbočky, redukce, přesuvná/dvojitá hrdla, ale i speciality jakou jsou vnitřní redukce, bytové rohové odbočky nebo útlumové patní koleno pro použití v rámci stoupaček u vysokopodlažních budov.

Úplnou novinkou v systému jsou oblouky v dim 50, 75 a 110 mm, které mohou nahradit instalaci 2 kolen 45° při ostré změně trasy 90°. A pro vysokopodlažní budovy je určena speciální ventilační odbočka, která zaručuje vynikající odvětrání/přisávání vzduchu a napojení horizontálních přípojek na každém podlaží a tím omezuje kolísání tlaku v systému.

Pro lepší odhlučnění lze použít sadu tlumící podložky, je nutno objednat zvlášť.

V rámci příslušenství nabízí naše společnost vhodné objímky, které rovněž mají podstatný vliv na útlumové vlastnosti tichého odpadního systému.

Závěsová a upevňovací technika

Pro lepší odhlučnění lze použít sadu tlumící podložky, je nutno objednat zvlášť.

V rámci příslušenství nabízí PipelifeCzech s.r.o. vhodné objímky, které rovněž mají podstatný vliv na útlumové vlastnosti tichého odpadního systému.

Standardní APLIKACE

Tichý odpadní systém Master3Plus odolný vůči horké vodě se používá především pro odvod splaškových, šedých i dešťových vod pro domácí i průmyslové aplikace. Uvnitř budov lze Master3Plus použít jako:

 • Jednoduché i větvené připojovací potrubí
 • Stoupačky
 • Svodné potrubí
 • Větrací potrubí
 • Vnitřní dešťové potrubí s výškou vodního sloupce až 5 m

SPECIální APLIKACE

Díky nadstandardním vlastnostem lze systém použít například ke konstrukci:

 • zařízení na odstraňování prachu (centrální vysavače);
 • pro vypouštění chemicky agresivní odpadní vody v rozmezí pH ~ 2 (kyselé) až pH ~ 12 (alkalické)

VÝHODY SYSTÉMU

 • vysoká kruhová a podélná tuhost
 • více než 50letá životnost
 • vynikající zvuková izolace
 • minimální údržba
 • EAN kód pro rychlou správu zásob

Ve srovnání s klasickým HT a původním systémem MASTER3 přináší nový systému MASTER3PLUS ještě lepší akustické vlastnosti týkající se tlumení hluku.

bathrooom
bathrooom

Časté otázky

Vy, kteří pracujete s návrhem potrubních systémů, nebo jako dodavatel, máte pravděpodobně nějaké dotazy ohledně našich produktů a způsobu jejich použití. Pod tímto nadpisem jsme shromáždili řadu často kladených otázek, které obvykle dostáváme od našich zákazníků a partnerů.