Image picture

Jsme tu proto, abychom poskytovali bezpečný, zdravý a bezstarostný život současným i budoucím generacím.

#UDRŽITELNOST

Společně pokládáme základy infrastruktury, životnost našich komunit.

Slavomír Šušor, výkonný ředitel Pipelife Czech

Pevně věříme, že při tom je naší povinností chránit a zlepšovat ekonomické, environmentální a sociální systémy našeho světa pro současné i budoucí generace. To je nedílnou součástí naší firemní kultury. Je to právě tento společenský účel, který nás motivuje v naší práci v Pipelife Czech. Vede nás v našich rozhodnutích a formuje naše řešení.

UDRŽITELNÉ PRODUKTY

U našich výrobků je záruka, že jsou odolné a trvanlivé a zároveň přispívají k ochraně klimatu. S našimi potrubními řešeními musíme řešit výzvy v oblasti vodního hospodářství, změny klimatu a urbanizace.

Udržitelná produkce

Snažíme se vyrábět naše výrobky s ohledem na nejvyšší možnou kvalitu a chránit životní prostředí podle našich nejlepších schopností. Z tohoto důvodu investujeme do výzkumu a vývoje, zlepšujeme naše výrobní procesy a implementujeme různá opatření v celém dodavatelském řetězci.

Sociální udržitelnost

Svou roli odpovědných členů ekonomiky bereme velmi vážně. Odpovědnost pro nás znamená jednat eticky, čestně komunikovat, transparentně formovat ekonomické prostředí a chovat se jako hodnotný člen společnosti.

#udržitelnost

Zelené iniciativy společnosti Pipelife

Vyčištění oceánu

Pipelife je hrdým partnerem organizace The Ocean Cleanup, environmentální organizace, která vyvíjí technologie pro zbavení plastů ze světových oceánů. Pipelife je partnerem v oblasti strojírenství a přispívá ke zlepšování materiálu.

The Ocean Cleanup

Životnost 100 let - aspekt udržitelnosti

Jedním z aspektů posuzovaných v rámci posouzení životního cyklu je životnost. Vztahuje se na dobu, po kterou může produkt skutečně zůstat v provozu. Naše tlakové potrubní systémy PE pro plyn, pitnou vodu a mořské aplikace trvají nejméně 100 let. Polyetylén však byl vyvinut až na počátku 50. let. Nemáme po ruce trubky, které by sloužily 100 a více let. Jak bychom to mohli vědět? Klikněte a přečtěte si stanovisko Evropské asociace pro plastové trubky TEPPFA a PE100+.

Operace čisté zaměstnání

Veřejnost stále více znepokojuje vstup plastů do životního prostředí. Většina nalezených plastů pochází z neopatrně vyhozených lahví a obalů, ale některé jsou pelety pryskyřice z výrobního průmyslu. Pro zastavení úniků plastů do životního prostředí vytvořila Plastics Europe, evropská asociace výrobců plastů, iniciativu Zero Pellet Loss. V roce 2015 byla tato iniciativa spojena s globálním programem Clean Sweep®. Některé z našich výrobních webů již tyto obrazovky používají. VŠECHNY podniky Pipelife se však zavázaly k instalaci filtrů v průběhu roku 2020.

Close-up of plastic polymer granules. polymer plastic. compound polymer.
plastic beads isolated on white background.

Bronz pro „Udržitelné inovace“ - Gratulujeme Pipelife Nizozemsko!

Ochranné vodiče elektrických kabelů mohou být na konci své životnosti znovu zpracovány. Tentokrát se recyklovaný materiál používá pro kanalizační systémy. Celkově lze surovinu z PVC znovu použít až třikrát, takže životnost materiálu je enormně prodloužena. Protože PVC má životnost alespoň 100 let, lze celkovou životnost materiálu teoreticky prodloužit na více než 300 let. S konceptem „trubka se třemi životy“ dostávají plasty dva další technicky proveditelné životní cykly.

Inovyn Awards 2019 Sustainable Innovation

Jak šetrné k životnímu prostředí jsou naše potrubí a tvarovky?

Chcete znát dopad našich trubek a tvarovek na životní prostředí a jejich srovnání s alternativami? Stáhněte si tento bezplatný výpočetní nástroj EPD pro váš iPad.

pipelife dummy

Časté otázky

Vy, kteří pracujete s návrhem potrubních systémů, nebo jako dodavatel, máte pravděpodobně nějaké dotazy ohledně našich produktů a způsobu jejich použití. Pod tímto nadpisem jsme shromáždili řadu často kladených otázek, které obvykle dostáváme od našich zákazníků a partnerů.