BIM knihovny

Co jsou to BIM knihovny?

Výrobci stavebních prvků usilují o bezproblémovou podporu procesu BIM. Základem je poskytování souborů BIM vašich výrobků pro projektanty, architekty a stavební firmy. BIM hraje stále důležitější roli při plánování veřejně financovaných stavebních projektů. Ve Spojeném království, Nizozemsku, Dánsku, Finsku a Norsku je poskytování údajů BIM již povinné. V Německu roste potřeba získat přesný vizuální obraz budovy již v počáteční fázi plánování - včetně všech stavebních prvků. BIM je metoda používaná zejména v inženýrském stavitelství pro vytvoření centrálního datového modelu budovy, v němž jsou integrovány všechny stavební informace důležité pro plánování, realizaci a využití. Výsledný virtuální obraz struktury, "digitální dvojče", se nazývá model BIM.

BIM zahrnuje veškeré informace o budově se stavební strukturou (BWS), architekturou, projektem MEP, konstrukčním návrhem, stavebními službami (TGA), požární ochranou, sledem projektů, kvantitativním rozjezdem i dimenzí času a nákladů.

Model BIM je typ databáze, která obsahuje všechny geometrické a alfanumerické parametry a charakteristické hodnoty patřící k projektu nebo budově (například materiál, kvalita materiálu, rozměry, schválení) a je dostupná všem účastníkům projektu. Jsou v něm zaznamenány všechny inovace, změny a další vývoj. K tomu dochází jednak grafickým vytvářením složek a jednak udržováním informací ve formě vlastností a atributů.

 

Engineer working late at night on a 3D model of industrial turbine from home. Remote freelancer studying prototype idea on personal computer showing cad software on device display

Časté otázky

Vy, kteří pracujete s návrhem potrubních systémů, nebo jako dodavatel, máte pravděpodobně nějaké dotazy ohledně našich produktů a způsobu jejich použití. Pod tímto nadpisem jsme shromáždili řadu často kladených otázek, které obvykle dostáváme od našich zákazníků a partnerů.