Geotermální energie

UDRŽITELNÁ ENERGETICKÁ ŘEŠENÍ

Na podporu rostoucí poptávky po obnovitelné energii nabízíme širokou škálu geotermálních řešení pro budovy všech velikostí. Naše systémy jsou vyrobeny z polyethylenu s vysokou hustotou (HDPE), jsou odolné proti korozi a poskytují vynikající hydrauliku.

VAŠE VÝHODY S POTRUBÍ GEOTERMÁLNÍ SYSTÉMY

  • Kombinujte různé geotermální systémy, abyste dosáhli optimálních výsledků vytápění a / nebo chlazení podle dostupného prostoru, podmínek a velikosti projektu. Výpočty a návrh koncepce nechejte na našich odbornících.
  • Získejte kompletní nastavení - od mapování podrobného konceptu pro potřeby vašeho projektu, jako je rozložení zátěže, hydraulické vyvážení a rozložení potrubí, přes plánování až po výpočty, dodávku a podporu na místě.
  • Poskytování ekologicky šetrných a pohodlných teplot po celé roční období pro velká zařízení, jako jsou bytové komplexy a kancelářské budovy.
  • Očekávaná životnost je až 100 let a více s minimální údržbou.

 

Geotermální kolektorové systémy

Horizontální kolektory

Naše vodorovné kolektory se skládají z vodorovně zakopaných trubek v hloubce přibližně 1,5 metru.

Geothermal Piping Illustration Vertical

Svislé kolektory

Pro omezený prostor představují vertikální kolektory ideální alternativní řešení. Mohou být použity téměř ve všech typech krajiny nebo v půdních a půdních podmínkách.

Sběrače košů nebo výkopů

Podobně pro omezený prostor lze instalovat systém koše nebo příkopu s hloubkou zakopání přibližně 2 až 3 metry.

Sběrací smyčky podzemní vody, jezera nebo řeky

Otevřené smyčky čerpají přírodní vodu ze studny nebo vodního útvaru (jezera, řeky) do výměníku tepla uvnitř tepelného čerpadla a poté ji vracejí zpět ke zdroji vody.

Spiral Ground Collector.jpg

Spirálové zemní kolektory

Díky různým dostupným možnostem instalace, které lze použít pro vytápění i chlazení budov, zabírají zemní sondy z PE trubek méně místa, a proto jsou ideální pro menší prostory.

Geotermální řešení pro individuální požadavky

Geotermální řešení pro individuální požadavky Mezi naše komplexní geotermální řešení patří naše systémy DUETA a GEOLIFE, které nabízejí flexibilitu pro splnění individuálních požadavků a preferencí. Všechny naše geotermální systémy procházejí přísným testováním a kontrolou kvality a dodržují mezinárodní a národní normy, takže vaše instalace jsou bezpečná, spolehlivá a efektivní.

Vysoce odolné systémy pro průmyslové nebo chemické provozy

V případě, že jsou geotermální kolektorové systémy instalovány kolem průmyslových nebo chemických závodů, dodáváme také potrubní systémy PE-RC (polyethylen odolný proti praskání). Poskytují vyšší odolnost vůči bodovému zatížení, což omezuje riziko poškození během instalace a provozu.

 

Naše trubky PE-RC jsou vhodné pro všechny systémy zemního kolektoru.

Aerial view of chemical industry

Časté otázky

Vy, kteří pracujete s návrhem potrubních systémů, nebo jako dodavatel, máte pravděpodobně nějaké dotazy ohledně našich produktů a způsobu jejich použití. Pod tímto nadpisem jsme shromáždili řadu často kladených otázek, které obvykle dostáváme od našich zákazníků a partnerů.