Podlahové vytápění - suchý systém

Tam, kde je nutno pracovat s nízkou konstrukční výškou systému

Nejnižší desky pro podlahové vytápění -  výška podlahy se zvýší jen o 17 nebo 25 mm. Díky této extra nízké výšce, desky mohou být využity jak u novostaveb, tak rovněž i u rekonstrukcí. Desky mohou být instalovány na většině nosných ploch. Není nutné instalovat nákladné a časově náročné betonové potěry. Můžete dokonce nainstalovat vaši novou podlahu na tu stávající!

Technické řešení

Desky v rozměru 1175 x 762 mm o výšce 17 mm nebo 25 mm. S drážkami o rozteči 192 mm pro trubky o průměru 16 mm. Desky jsou vyrobeny z vysoko hustotního polystyrénu, s celoplošnou hliníkovou vrstvou. Přímo na tyto desky lze pokládat finální podlahovou krytinu – plovoucí podlahy, keramickou dlažbu (tu případně s hydroizolací pro mokrá prostředí – koupelny a podobně).

 

EASY 1617

EASY 1625

plocha (m2) 0,9 0,9
výška (mm) 17 25
rozteč (mm) 200 200
průměr trubky (mm) 16 16
polystyrén EPS 300 EPS 300
max. dlouhodobé zatížení (kPa) 100 100
hliníková fólie - tl. (µm) 100 100
integrovaná otočka ANO ANO
integrovaná zpátečka NE ANO

Výhody

  • nízká stavební výška
  • jednoduchá pokládka
  • zrychlení výstavby
  • rychlá reakce na změnu režim topení

APLIKACE PRO JEDNOTLIVÉ TYPY PODLAHOVÝCH KRYTIN

Keramické dlažby - suché prostory

V suchých prostorách může být keramická dlažba instalována přímo na desky Easy. Dlouhodobou aplikací této metody a následným používáním (od roku 1991) se potvrdila následující charakteristika: 

  • dobré připevnění na hliníkové vrstvě, není nutná další vrstva 
  • mírně flexibilní umožňující malou dilataci! 

Minimální velikost dlažby je 15 x 15 cm.

Keramické dlažby - vlhké prostory

Ve vlhkých provozech je nutno před montáží keramických desek provést hydroizolační stěrku proti vodě. Je důležité, aby byl před hydroizolací vždy proveden spád k podlahové vpusti. Před aplikací parotěsné zábrany a lepidla pro keramickou dlažbu musí být desky nejprve ošetřeny penetračním nátěrem. 

Dřevěné podlahy

Parkety, plovoucí podlahy a desky jsou běžně položeny na mezivrstvu – papír / PE fólie o tloušťce 0,2 mm. Kročejová izolace je volitelná, obvykle ale působí jako tepelný izolant.

Časté otázky

Vy, kteří pracujete s návrhem potrubních systémů, nebo jako dodavatel, máte pravděpodobně nějaké dotazy ohledně našich produktů a způsobu jejich použití. Pod tímto nadpisem jsme shromáždili řadu často kladených otázek, které obvykle dostáváme od našich zákazníků a partnerů.