HT - BĚŽNÝ ODPADNÍ SYSTÉM

Odpadní systém HT PP

Odpadní trubky a tvarovky systému HT PP jsou určeny k odvádění odpadních vod uvnitř domů a průmyslových staveb (oblast použití B – uvnitř budov, a to i na jejich vnějších stěnách) a jako větrací potrubí odpadních systémů.

Nejsou opatřeny UV stabilizací, proto je nelze trvale použít na místech s přímým dopadem slunečních paprsků.

HT_system
Materiál PP-H/PP-C
Průměry D (OD)

32, 40, 50, 75, 110, 125 a 160 mm

Délky 150, 250, 500, 1000, 1500 a 2000 mm
Způsob spojovaní hrdlové spoje

Trubky

Trubky mají šedou barvu. Jsou vyráběny z polypropylénu metodou koextruze.

Hloubka hrdla trubek i montážní postup jsou přizpůsobeny délkové roztažnosti materiálu, proto se nemusí používat dilatační smyčky.

Tvarovky

Tvarovky mají šedou barvu. Jsou vyráběny z polypropylénu metodou lisování.

Rozměry jsou konkretizovány normou ČSN EN 1451. Jazýčkové těsnicí kroužky jsou vloženy v drážkách hrdla a zaručují vodotěsnost systému pro tlaky do 0,05 MPa (tlak 5 m vodního sloupce, těsní i tehdy, pokud v něm vznikne podtlak běžných hodnot). To platí i při montáži těsnění “proti spádu” (při použití přesuvky HTU apod.).

Teplotní odolnost, kompatibilitA

  • Maximální dovolená teplota transportovaného média je do 90 °C.
  • Díky jednotným rozměrům lze komponenty systému HT bez adaptérů spojovat nejen se systémem tichého odpadního potrubí Master 3 PLUS či s polypropylénovými trubkami jiných výrobců, ale též s PVC trubkami pro svislé odpady nebo všemi hladkými kanalizačními systémy (pozor, použitelnost PVC je omezena teplotou - trvale max. 60 °C!).

V nabídce Pipelife Czech s.r.o. je nejširší sortiment tvarovek na českém trhu.  

Shot of a cute young boy washing his hands in a bathroom
Shot of a cute young boy washing his hands in a bathroom

Časté otázky

Vy, kteří pracujete s návrhem potrubních systémů, nebo jako dodavatel, máte pravděpodobně nějaké dotazy ohledně našich produktů a způsobu jejich použití. Pod tímto nadpisem jsme shromáždili řadu často kladených otázek, které obvykle dostáváme od našich zákazníků a partnerů.